Kalendarium nadchodzących wydarzeń

poniedziałek
15
lutego
2016
Wizyta logopedy

Wizyta logopedy. Pani logopedka będzie nas odwiedzała w poniedziałki na "Wyspie Skarbów" i będzie pracowała z naszymi przedszkolakami:).

wtorek
16
lutego
2016
Warsztaty ceramiczne

Podczas warsztatów ceramicznych zamieniamy glinę w zwierzątka, aniołki, naczynka i inne wspaniałe dzieła. Oczywiście nic nie dzieje się w ułamku sekundy. Najpierw razem z pania Elą ulepimy wszystko z mokrej gliny (wiecie, jak to fajnie tak bezkarnie brudzic ręce? ;), następnie Pani Ela zabierze nasze prace do swojej pracowni (link), wysuszy jak trzeba a na koniec wypali w ogromnym ceramicznym piecu. Gotowe prace dostaniemy podczas kolejnych warsztatów!

czwartek
18
lutego
2016
Zajęcia w bibliotece

W czwartek 18 lutego przedszkolaki z grupy "Rozbitków" jadą na zajęcia do filii nr 42 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Serbskiej.

wtorek
23
lutego
2016
Spotkanie z muzyką: altówka co zna włoskie słówka

ALINA ZWOŹNIAK – wrocławska autorka piosenek i programów edukacyjnych dla dzieci odwiedzi nasze przedszkole  w każdym miesiącu od września do czerwca z autorskim cyklem koncertów dla przedszkolaków pt „SPOTKANIA Z MUZYKĄ”.

Są to koncerty z muzyką graną na żywo przez zaproszonych gości – zawodowych wrocławskich muzyków i wokalistów. Dzieci poznają instrumenty, ich historię i budowę, poznają podstawowe określenia muzyczne, słuchają muzyki (nie tylko poważnej), śpiewają, tańczą, biorą udział w inscenizacjach, dyrygują itp. Propagujemy wszystkie rodzaje muzyki – od klasyki, poprzez jazz, pop po muzykę ludową i taneczną. Koncerty rozpoczynamy i kończymy piosenką napisaną specjalnie na nasz program. Wprowadzamy też zawsze nowe piosenki o aktualnej tematyce. Są to programy bardzo rozśpiewane, prowadzone „na wesoło” przez zawodowych muzyków z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi.

Temat zajęć w styczniu: altówka, co zna włoskie słówka.

czwartek
25
lutego
2016
Wycieczka do teatru - grupa Rozbitków

25 lutego (czwartek) grupa Rozbitków jedzie do Wrocławskiego Centrum Twórczości dziecka na przedstawienie"Baśń o złotej rybce" oraz warsztaty teatralne. Wyjazd z przedszkola ok. 9.30 :).

Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

Zapraszamy na zajęcia w

Szkole Rodzenia

Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

Kontakt
605977496 lub 531074492

© 2016 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com