Kalendarium nadchodzących wydarzeń

czwartek
15
października
2015
Rytmika

W czwartki przedszkolaki na "Wyspie Skarbów" mają rytmikę, która w pedagogice muzycznej jest najpełniejszą metodą wychowania przez sztukę. Synteza kształcenia umiejętności muzycznych i podstawowej wiedzy o muzyce wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, przyszłego odbiorcę muzyki, a często również jej wykonawcę, a nawet twórcę.

piątek
16
października
2015
Wyjazd na basen

Trwa nowy turnus wyjazdów na basen przy ulicy Chełmońskiego. Obejmował będzie jeszcze dwa wyjazdy 16 oraz 23 października. Tradycyjnie na basen zabieramy ze sobą - ręcznik, strój kąpielowy, czepek, klapki, worek foliowy na mokre rzeczy.

poniedziałek
19
października
2015
Wizyta logopedy

Wizyta logopedy. Pani logopedka będzie nas odwiedzała w poniedziałki na "Wyspie Skarbów" i będzie pracowała z naszymi przedszkolakami:).

wtorek
27
października
2015
Spotkanie z muzyką: zdrowe przedszkole

ALINA ZWOŹNIAK – wrocławska autorka piosenek i programów edukacyjnych dla dzieci odwiedzi nasze przedszkole  w każdym miesiącu od września do czerwca z autorskim cyklem koncertów dla przedszkolaków pt „SPOTKANIA Z MUZYKĄ”.

Są to koncerty z muzyką graną na żywo przez zaproszonych gości – zawodowych wrocławskich muzyków i wokalistów. Dzieci poznają instrumenty, ich historię i budowę, poznają podstawowe określenia muzyczne, słuchają muzyki (nie tylko poważnej), śpiewają, tańczą, biorą udział w inscenizacjach, dyrygują itp. Propagujemy wszystkie rodzaje muzyki – od klasyki, poprzez jazz, pop po muzykę ludową i taneczną. Koncerty rozpoczynamy i kończymy piosenką napisaną specjalnie na nasz program. Wprowadzamy też zawsze nowe piosenki o aktualnej tematyce. Są to programy bardzo rozśpiewane, prowadzone „na wesoło” przez zawodowych muzyków z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi.

Temat zajęć w październiku: zdrowe przedszkole.

Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

Zapraszamy na zajęcia w

Szkole Rodzenia

Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

Kontakt
605977496 lub 531074492

© 2015 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com